.:náš ondrášek:.

 

.:3. měsíc a už vím, čím budu - cestovatelem !

Ondra_prosinec

Tak Vám něco povím. Všechno už vím, všechno už znám. Máma říká, že to mám po tátovi, tak jsem moc rád, že to nejlepší z něj mám v sobě. Nevím jen, proč máma občas s povzdechem říká - dva Mazali a oba stejně ukecaní, to nepřežiju ;-)

Ale vážně. Už vím, čím budu. Budu cestovatelem. Maximálně mořeplavcem. No, po pravdě možná i elektrikářem. Tu nerozhodnost mám po mamince a jen nevím, proč táta občas se smutkem v hlase říká - dva váhavci v rodině, to bude moje smrt ;-) Mám pro tu volbu povolání jednoznačné zdůvodnění. Prosinec se nesl v duchu cestování. Mám za sebou už druhou velkou cestu (první byla z porodnice) a hned do Ostravy. Máma měla trochu obavy, ale celých 380 km jsme zvládli, jen s jedním mezipřistáním na kojení za Brnem, úplně v pohodě. V autě jsem jel i s dědou a naštěstí jeli strejda Luba a teta Kamka autem sami a mohli mi vzít můj kočárek, lodní kufr s proprietami apod. No to víte - necestuji na lehko. Ale cestu jsem si užil. Pokud jsem nespal, tak jsem koukal po krajně a něco Vám řeknu. Narodil jsem se krásné země. Pak jsem si na konec roku dal ještě jednu kratší cestu do Benátek nad Jizerou za svými třemi tryňaty na oslavu Silvestru. Proto tedy ten cestovatel.

Mořeplavec - to by se mi taky líbilo. A dokonce jsem teď už univerzální plavec. Jak vaničkový, tak i kyblíkový. Toho bohdá nebude, abych se s takovými dovednostmi ztratil v tom atlantiku nebo pacifiku. Jo voda - táta o tom furt básní a zasněně se dívá do kalendáře na červen, až prej zase něco sjede. No a elekrikářem budu jistojistě. Třeba i jen jako koníčka to chci. A specializovat se budu na lustry. Ty já mám nejradši. Naši jsou tak mazaní, že jich doma máme spoustu a každý jiný. Oči na nich mohu nechat.

A ještě k Vánocům. Tak už vím, co to znamená. Fakt super odpočinek. O Štedrém dnu jsem si poprve dáchl 6 hodin v kuse a něco Vám povím. Osvěží to. Nejvíc dárků dostala máma a jen nevím, proč mi asi 80% dárků stále ukazovala a říkala "to máš krásný autíčko" apod. Asi mi je někdy přenechá. Zatím tomu moc nerozumím. Taky jsem poznal celou širokou rodinu a prababičky jsou fajn. Jen ti Kaminští nedorazili, tak si na ně musím ještě počkat.

 

Přikládám opět krátké video umístěné na YouTube.z 22.12.2009 - 5. díl - Ondra interaktivní se svým novým kamarádem Bonifácem.