život v obrazech:.

Upřimně * nechápu, kde jsem bral čas na aktualizaci kdysi. Možná dvě děti, náročná práce, výmluvy a touha se pořádně vyspat - no však víte...;-)

.:Mikulášská návštěva bratranců s rodinkami 5.12.2009

hrdí otcové

Tak trochu neplánovaně, o to veseleji a živelněji jsme se sešli Kaniovci a Mazalovi u nás v den Sv. Mikuláše. Bylo to první setkání všech letos narozených potomků a nutno dodat - 12 lidí, z toho 3 nemluvňata a jeden Tadeáš - ještě asi není limitem kapacity bytu ;-) Samozřejmě se pábilo (mužská část osazenstva), vyměňovali rady a srovnávalo (ženská část osazenstva). Pilo dobré víno z Nad Sklepy a plánovalo. Pro bráchu a Kamku to bylo dost motivační. Alespoň si děti půjčovali. Ostatně po opakovaném cyklu výměny dětí v náručích jsme pomalu museli přistoupit k genetickým testům čí je koho dítě ;-) Ostatně posuďte sami. Zkrátka příjemné sobotní odpoledne.

 

.:Projížďka lodí po Vltavě 27.9.2009

kajuta

K narozeninám jsem dostal od Lucky nevšední dárek - dvouhodinovou projížďku lodí po Vltavě s rautem. Stále nebyl čas a tak až termín porodu nás dohnal k tomu, že jsme si vybrali krásné nedělní popolední a vyrazili na Vltavské nábřeží. Loď byla krásná, stylová a celý zážitek umocnilo krásné počasí, teplo a příjemné jídlo a pití. Co víc si přát. Můžeme všem jen doporučit. Praha pohledem z vody je úplně jiná - magická a překvapivá... a to i pro ortodoxního vodáka ;-)

 

.:Návštěva v Roztylech u Ondry Kanii 30.8.2009

Ondra Kania

Na konci srpna jsme konečně viděli Ondru Kaniu od Pavla a Romany. Ondra se narodil 26.5.2009 v Podolí a původně se měl jmenovat Timea a měla to být holčička, ale pak přeci jen vyhrály geny a - opět kluk. Návštěvu jsme brali i jako přípravku pro našeho Ondru a důkladně jsme čerstvé rodiče vyzpovídali a okoukli všechna ta udělátka a nezbytné zbytnosti, které s příchodem prvního potomka souvisí.

 

.:Letní setkání Klubu Nad Sklepy 22.-23.8.2009

Nad Sklepy_první etiketovaná lahev

Konečně - po více než roku existence Klubu Nad sklepy světlo světla spatřila první etiketovaná lahev. Jak jinak, než Pálava - pozdní sběr 2008. Velmi družná a milá atmosféra ovládla celý večer, kdy - slovy Máry Kupsy - "družstevníci" prohlédli a zkontrolovali, jak pan správce se celý rok staral o víno a přilehlé statky. Výtečné jídlo, pití a zábava byla již standartním nadstandartem v Bulharech. Ač to byla akce pro členy a jejich rodiny, pouze Mára vzal sebou svou dcerku Karču, která sklidila bouřlivý potlesk při zpěvu fanouškovských písní fotbalového klubu Bohemia. Hrdý otec při tom zasněně popíjel zelený špiritus s halucinogenními účinky. Já usnul dokonce dříve, než pěti letá Karča a tím jsem získal opět rekord. Veselou tečkou na závěr bylo stěhování sketelu menší sklolaminátové jachtičky přes půl obce pod kaštan Dočkalů na zahradě. Zasloužené víno ;-)

 

.:Berounka potřetí 16.-21.6.2009

Berounka potřetí

K červnu patří voda jako k pivu pěna. Potřetí jsme si vychutnali za svou vodáckou historii Berounku a opět jsme se ubezpečili, že je to pivní infrastrukturou dokonalá řeka. Jely nás 4 lodě a jedinou ženou byla Lucka Kolpaková (se slovy "vyrůstala jsem s dvěmi bráchy, nic mě nepřekvapí"), dále pak Gruppen Führer Kapli, dále pak žertovné duo Machálek - Hubálek, Asymetrické duo Evžen - Milan a dva zástupci veřejné správy Kosťa a Sucháč. Bez 200 metrů jsme sjeli 100 km.

 

.:Návštěva u Dočkalů v Bulharech 23.-24.5.2009

V květnu jsme si nemohli nechat ujít již druhé setkání strukturálně postižených rodin Mazalů, Škodů, Kupsů (Buršíci byli omluveni) na neustále se rozvíjejícím území Víti Dočkala v Bulharech. Překvapil upraveným dalším sklepem a především zrekonstruovaným ubytováním. Doporučujeme www.nadsklepy.cz.

rok 2009

.:Krušnohor Cup 22.-24.8.2008

Tentokráte jsme se přidali netradičně ke sportovní aktivitě. Ne, nebojte se, kola jsme si sebou nebrali, ale tura to byla hezká (i když příjezdovka nám dala do vínku notný handicap). Obzvláště závěrečná olympiáda mi umožnila vyniknout - při práci se švihadlem při trojnásobném přeskoku jsem byl nepřekonán (nebo nepřekonatelný?).

 

rok 2008